• Ako prebieha lekcia Play Wisely​® ?

• Každá lekcia je rozdelená do troch častí. Začíname prácou s výukovými kartami, potom sa venujeme fyzickým aktivitám a tréningu jemnej a hrubej motoriky, v závere lekcie sa znovu vraciame k práci s kartami. Rozdelenie lekcie je vždy rovnaké, ale každý týždeň sa zameriavame na iný typ pohybových aktivít. Náročnosť a typ aktivít prispôsobujeme veku a schopnostiam detí, a tiež ich aktuálnemu rozpoloženiu :-)

​​Lekcia prebieha v slovenskom, anglickom alebo nemeckom jazyku. Individuálne, vo dvojici alebo skupinovo a doporučuje sa na ňu dochádzať 1-2krát týždenne. Na všetkých lekciách Play Wisely® do 4 rokov je prítomná mamička, otecko alebo ktokoľvek iný, kto dieťaťu vytvorí pocit bezpečia a príjemné zázemie.

• dojča I.4-6mesiacov

• U najmenších detí sú lekcie zamerané na rozvoj ranej pozornosti a rozpoznávacie schopnosti. V pohybovej časti sa zameriavame na zmyslové zážitky, stimuláciu rovnovážneho systému, precvičujeme silu a vizuálno-motorické zručnosti. Hravou a zábavnou formou pomáhame deťom získať rané zmyslové zručnosti.

• dojča II.6-12 mesiacov

• U starších bábätiek sú lekcie zamerané na rozvoj známych skorých zručností, ako je pozornosť, rozlišovacia schopnosť a pamäť vo forme zodpovedajúcej tejto vekovej kategórii. Vychádzame z prirodzených vývinových míľnikov, akými sú napríklad pinzetový úchop, kopanie a lezenie.

• batoľatá I.12-24 mesiacov

• Ďalej prehlbujeme koordináciu zrakových, sluchových a pohybových nervových dráh v mozgu aj pomocou použitia inovatívneho systému kariet PlayWisely. Deti sa učia chytať a hádzať, trénujú kopy, údery, chôdzu, beh a pády.

• batoľatá II.24-36 mesiacov

• Lekcie sú zamerané na ďalšie zlepšenie pozornosti, rozpoznávacích schopností a pamäti, na efektívne spracovanie informácií a schopnosti riešiť problémy. Vaše dieťa sa naučí abecedu, základný číselný rad, farby, tvary a získa kategorizačné schopnosti. Okrem toho bude mať príležitosť rozvinúť všetky základné zručnosti z oblasti jemnej motoriky a športu.

• predškolský vek I. 3-4 rokov

• Trénujeme priestorové vnímanie aj pomocou použitia inovatívneho systému kariet Play Wisely, tréningom hrubej motoriky a jemnej motoriky. Prehlbujeme schopnosť stranovej orientácie, Stimulujeme vnemy (hmat zrak, sluch), Podporujeme vnímanie detailov a úmyselnú pozornosť,

• predškolský vek II. 4-6 rokov

• Lekcie sú určené pre deti od 4 rokov a sú zamerané na komplexnejšie úlohy na postreh, koncentráciu, pamäť aj riešenie problémov. Na lekciách pracujeme aj s Montessori jazykovými a matematickými pomôckami, ako aj s klasickými aktivitami praktického života. Tieto lekcie prebiehajú najmä v  Anglickom a Nemeckom jazyku.

Dĺžka lekcie: 45 minút